Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.sraz bílých boxerů v Peruci

13.4.-15.4.2007 jsem se zúčastnila spolu s maminou Afrou již 2.srazu bílých boxerů v Peruci u Loun. Přijel i brácha Bucho, který se svoji postavou byl jeden z největších psů na našem setkání (skoro 45 kg ve 2 letech :-) )
V pátek se konala beseda s veterinářem, kde na spoustu dotazů odpovídal velmi ochotně MVDr. Dalibor Štrupl.V sobotu se už od rána cvičilo. Po rozdělení do skupin všichni nastoupili na plac, kde byli připraveni i zkušení výcvikáři.
Po výcviku se na place objevil David Trauč a předvedl ukázky práce zásahové jednotky. Také se nám všem věnoval i při nácviku obran.
Odpoledne se běloušci připravovali na nedělní výstavu. V neděli proběhla výstava na velmi pěkné úrovni ve srovnání s výstavou pro barevňáčky. Posuzoval mezinárodní rozhodčí Antonín Karban.

Protože se srazu zúčastnili i pejsci neslyšící, byl víkend mimo jiné věnovaný i této problematice. Míla Fialová se snažila nastínit metodiku výcviku hluchých psů a práci s elektronickými výcvikovými obojky. V souvislosti s touto problematikou byla natočena i reportáž TV Nova, která byla uvedena  v pořadu Střepiny dne 30.4.2007.

I přes náročnost této akce se vše (včetně objednaného počasí) se vydařilo.