Jdi na obsah Jdi na menu
 


Záchranářský výcvik

  Více info na www.zachranari.cz

Výcvik záchranných psů je formován třemi zkušebními řády. Pro ČR je klíčový národní zkušební řád, pro zahraniční kontakty platí v organizaci IRO zkušební řád IPO-R a pro záchranná družstva zkušební řád FCI.

 

 

Národní zkušební řád SZBK ČR

Národní zkušební řád záchranářů České republiky obnáší soubor 22 zkoušek, zahrnujících všechny směry výcviku záchranných psů: v sutinách, v přírodním terénu, v lavinových polích, na vodních plochách a stopařskou práci. Prověřuje rovněž schopnost psů pro hledání živých i mrtvých osob.

... více na: Národní zkušební řád SZBK ČR

Mezinárodní zkušební řád IRO

Mezinárodní zkušební řád IPO-R je oficiálním předpisem kynologů z celého světa, sdružených v mezinárodní organizaci IRO. Obsahuje sestavu 15 zkoušek, zahrnující výcvik všech směrů záchranářské činnosti v třístupňovém provedení.

... více na: Mezinárodní zkušební řád IRO

Mezinárodní zkušební řád FCI

Mezinárodní zkušební řád FCI formuluje požadavky na práci tříčlenných záchranářských družstev. Tato družstva jsou totiž považována za základní komponenty při sestavování mezinárodních záchranných týmů pro zahraniční mise.

... více na: Mezinárodní zkušební řád FCI

Hodnocení výkonů

Rozhodčí posuzuje předváděnou práci psovodů a psů při jednotlivých cvicích v dílčích známkách, které jsou závěrem převáděny na body. Celková hodnota docílených bodů musí odpovídat známce, ve které byla práce psa předvedena a ohodnocena.

... více na: Hodnocení výkonů